Stanley

Společnost STANLEY WORKS je budována s ohledem na schopnost konkurovat na trzích v přítomnosti i budoucnosti a uchovat si svoji pozici jednoho z největších výrobců a obchodníků s nářadím ve světovém měřítku. Obchody společnosti jsou rozloženy do mnoha oblastí jak z hlediska struktury výrobků, tak z hlediska geografického či distribučních cest (kanálů). Společnost směřuje co nejefektivněji kupředu, aby zavedla své výrobky na nové trhy, mezi které patří např. východní Evropa či Dálný Východ. V dnešní době je jméno společnosti STANLEY WORKS známo po celém světě jako spolehlivá záruka kvality a hodnoty.

V roce 1843, podnikavý obchodník jménem Frederick Trent Stanley založil v Connecticutu, ve státě New Britain malou dílnu na výrobu dveřních zástrček a dalšího kování z tepaného železa. Stanleyho podnik na výrobu zástrček byl jen jeden z mnoha malých výrobních závodů a ostatních dílniček na dvorcích domů, kteří se snažili docílit vlastního rozvoje a růstu v kovovýrobě. Ale Stanley měl skutečně tvořivého ducha a zcela vyjímečnou schopnost dělat věci správným způsobem a tak jeho dílna prosperovala až vyrostla do podoby společnosti The Stanley Works (Stanleyho závodů).

V roce 1992 vstoupila společnost STANLEY WORKS na československý trh nákupem akciového podílu ve společnosti TONA, a.s. v Pečkách. Postupně navýšila svůj podíl až na současných více než 90% a při zachování původní značky ručního utahovacího nářadí TONA rozvíjela své aktivity v prodeji svého zboží.

Společnost STANLEY WORKS však nezůstávala jen u tradičního nářadí ale s rozvojem nových technologií se zaměřila i na nové, netradiční výroby - v roce 2004 se uskutečnila řada akvizicí orientovaných na technologicky vyspělé společnosti -  např. CST/Berger, výrobce laserových nivelačních přístrojů apod.
V roce 2006 se uskutečnila nejvýznamnější akvizice v celé historii společnosti a do majetku STANLEY WORKS přešel významný evropský výrobce nářadí zaměřený na autoservisy a průmysl - společnost FACOM.

Dnes, více než 160 let od založení, je společnost The Stanley Works jedním z největších světových výrobců a prodejců nářadí, kování a zejména kovových výrobků pro domácí kutily, řemeslníky, průmysl a profesionály. Tato společnost nese nejen jméno Frederika Stanleyho ale také jeho duch a schopnost dosáhnout úspěchu tam, kde jiní selhali. Podstata této schopnosti a přístupu byla vyjádřena v roce 1877 v nejčtenější obchodním almanachu, Asher&Adam's Pictorial Album of American Industry


Stránky výrobce: http://www.stanleyworks.cz/Toto oddělení je prázdné.

Přihlášení

Aktuality

Více o nás 28. 5. 2012


Navštivte také naše domovské stránky www.viaco-elektro.cz

  Vstupte na naše webové stránky
 

7.4. - 10.4. ZAVŘENO


Kontakt

 
485 110 088

Speciální přání


captcha image
*  

Nejprodávanější zbožíTyto internetové stránky používají jen nezbytně nutné soubory cookie pro správný chod e-shopu. Více informací zde.